Süperfiniş Makinaları

Ludwig Loeser KG’nin süperfiniş cihazları ile iş parçasının şekli ve konumu çalışılacak yüzeyler için uygulanacak süperfiniş yönteminin tipini belirler. Süperfiniş taşları, süperfiniş bantları veya her ikisi birlikte kullanılır. Sistem olarak, içinden geçişli sistemler /  puntasız süperfiniş sistemleri, uçlar arası sistemler, dişli kutusu parçaları ve aks parçaları ile ilgili süperfiniş komple sistemler, haddeleme süperfiniş sistemleri ve süperfiniş ataşmanları / taşlama başlıkları mevcuttur.

Kullanım Yerleri:

Bant zımparalamadan sonra Ra <0,004µm’ye kadar yüzey iyileştirme.

Aşınmaya dayanıklı yüzeyler için yüksek talep. Aşırı sert iş parçalarında elmas filmli işleme. Hidrolik parçalarının ve aksların ve ayrıca dişli kutusu sızdırmaz yüzeylerin bant honlaması. Kayar yüzeylerin taşıma kısmı iyileştirmesi ve Simmer halkalarının azaltılmış aşınması. Stip Slick (sürtünme) etkisinin azaltılması. Yuvarlatılan yüzeylere karşın olağanüstü avantajlar. Taşla taşlanan yüzeylerden direncin kaldırılması. Ara makaralar, baskı makaraları ve Anilox makaralarının ince işlemesi. Normal taşlama yöntemiyle üretilemeyen lastik kaplamalar üzerine ince yüzeyler. Kağıt sektörü ile ilgili Hercules, Naxos, Voith ve Waldrich marka makaralı taşlama sistemlerinde taşlama başlığı olarak. Bağımsız yüzeylere ulaşmak için basit film değişimi basit kullanım sağlar. Çelik sanayindeki EDT haddelerinde uçların parlatılması. Folyo makaralarıın ve basıcıların süperfiniş işlemi.

İş parçaları

Folyo silindirleri, baskı silindirleri, roto-gravür silindiri, basıcılar, gerdirme silindirleri, lastik silindirler ve makaralar, çelik silindirler, döküm silindirler, seramik silindirler, HVOF alev püskürtülmüş makaralar ve silindir, seramik, kağıt silindirleri, granit makaralar, hidrolik borular, teleskobik silindirler, piston çubukları, şekillendirme silindirleri, tekstil silindirleri, akslar ve miller, dişli kutusu parçaları, krank milleri, supaplar, külbütör milleri, biyel kolu, piston halkaları (segmanlar), amortisörler…

Makina tipleri:

  • Büyük merdaneler için uçlar arası HSF sistemleri
  • CSF Puntasız süperfiniş
  • Küçük iş parçaları için SF 2000 Süperfiniş sistemleri
  • Süperfiniş başlıkları SF 100, SF 102, SF 104, SF 106, SF 202