Sunnen Hakkında

Sunnen Products Company 1924 yılından beri hassas çapa getirme, honlama ve yüzey finiş makinalarının, ekipmanlarının, aşındırıcılarının ve yağlarının üretimini ve dağıtımını bünyesinde birleştiren lider kuruluştur. Kuruluşundan beri Sunnen kendini endüstriyel uygulamalar için çapa getirme ve hassas yüzey finiş teknolojilerini geliştirmeye adamıştır.

Sunnen ürünleri endüstrideki tüm çapa getirme operasyonlarına cevap verecek geniş bir yelpazeye sahiptir. Sunnen endüstriyel programı, basit manuel honlama tezgahlarından, anahtar teslim tam entegre otomasyon çözümlerine kadar uzanır. Sunnen 80 yıllık tecrübesi işe dünyada konusunda; makinalarını, ekipmanlarını, aşındırıcılarını, ilgili ölçüm ekipmanlarını & yağlarını üreten ve komple çözümler sağlayan tek firmadır. Sunnen takımları, aşındırıcıları ve sağları Sunnen sistemlerinde kullanıldığı gibi diğer üreticilerin makinalarında da kullanılmaktadır. Sunnen’ın merkezi ABD’de olmak üzere, İsviçre, İngiltere ve İtalya’da tesisleri vardır.

Sunnen Products Company – St. Louis, Missouri, ABD’de honlama, hassas çapa getirme ve yüzey finiş sistemleri, takım ve aksamları, hassas delik içi ölçüm cihazları, taşları, honlama yağları ve ilgili aksesuarlar üretilmektedir.

Sunnen Abrasives and Lubricants Company – St. Louis, Missouri, ABD elmas kaplı takım ve gömleklerin, konsensiyonel honlama taşlarının, CBN süper aşındırıcıların, honlama yağlarınını geliştirilmesi ve üretimi ile sorumludur.

Sunnen AG – Ennetaach, Erlen, İsviçre; Sunnen Avrupa Teknoloji, Destek ve Dağıtım merkezidir. Ayruca Sunnen’ın HTB, HTH, HTC serisi ağır hizmet yatay honlama makinaların ve tüm Sunnen makinalarının otomasyon çözümlerinin geliştirilmesi ve uygulanması konularında hizmet verir.