Honlama Yağları ve Soğutucular

Karlı bir honlama makine, ekipman, aşındırıcı ve kesme yağının bir takım olarak uyumu sonucudur. Kum taneleri yalnızca doğru honlama yağı veya soğutucusu eşliğinde verimli keser. Yanlış kesme sıvılarını kullanmak uzun üretim zamanlarına, kesme sırasında yüksek seslere, yüzeyde çiziklere ve parçaların kısa ömürlerine neden olur.

Doğru honlama yağının kritik önemini seneler önce öngören Sunnen varolan her honlama uygulaması için doğru honlama yağı ve su bazlı soğutucusu çözümleri geliştirir ve üretir.

Sunnen honlama yağları parça başı maliyeti minimuma düşürmenize yardımcı olur. Tipik olarak, tüm masraflar göze alındığında, honlama yağı masrafı 1/1000’dir.

Bir taraftan daha iyi bir kesme yağı kullanarak elde edebileceğiniz kısalan devir zamanları veya azalan aşındırıcı tüketimi honlama yağına yapacağınız yatırımı fazlasıyla çıkarır.

Bazı uygulamalar Sunnen’in su bazlı soğutuları ile daha etkili olur. Kendi özel uygulamanızınn kesme yağı veya su bazlı aşındırıcı seçimi içi Sunnen Yetkili Distribütör’ünüzle kontak kurabilirsiniz.