ESA Eppinger Tooling Hakkında

“Tecrübenin alternatifi yoktur

Eppinger’in hikayesi 1925 senesinde Gottlieb Eppinger’in CAM idareli tornalarda kullanılmak üzere özel takım tutucu geliştirmesi ve imal etmesiyle başladı.

Firma çapaksız imalat konusunda geliştirdiği sistemle yeni takım tutucularını kısa sürede piyasaya sürdü. Bu sayede seksen yılı aşkın bir macera başlamış oldu.

Kurucunun torunu olan Uwe Eppinger, 3. jenerasyon olarak 1994 senesinden beri firmanın başındadır.

CNC dönen sistemler için yenilikçi ve çok hassas takım tutuculara odaklanması sonucunda Eppinger pazar lideri konumunu yakaladı. Maliyet odağı, yaratıcı mühendislik, geniş kapsamlı uygulama bilgisi ve yüksek kalite standardı firmayı sanayinin aranan iş ortağı haline getirmektedir.

Bugün ise Eppinger alanında dünya lideridir 450 kişi istihdam etmektedir.

Eppinger takım ürünleri, sabit ve dönen takım tutucularını ihtiva ettiği gibi komple takım sistemlerini de kapsamaktadır. Eppinger, ticari markaları ESA ve PRECI-FLEX®’in yaratıcı dizaynları sayesinde takımlarla ilgili uzmanlıkta yeni bir standart oluşturdu.

Firma, en sofistike metodları CAD (Bilgisayar destekli dizayn), CAM (Bilgisayar destekli imalat)ve CAQ (Bilgisayar destekli kalite) ile kombine ederek sürekli olarak en yüksek kalite imalat performansını sağlayabilmektedir.

Mümkün en yüksek hassasiyet, imalat verimliliği ve üretkenlikteki artış müşterilerimize kattığımız önemli faydalardır. Zorlu piyasa koşullarıyla başedebilmek için kuruluşumuzdan beri kendimizi performans/fiyat kıstasını iyileştirmeye adadık.