+90 216 550 50 18 info@mikrotekmakina.com.tr

Makaralı Taşlama Makineleri

Makaralı taşlama sistemlerinde iş parçası alışı farklıdır. İş parçaları yüksek hassasiyet için uçlar arasında ve çabuk yüklemek için makaralar üzerinde döndürülerek iletilebilir. İşleme istasyonları iş parçası boyunca ilerler. Bant zımparalama, süperfinişli veya mikro-finişli taşlı zımparalama.

Kullanım Yerleri

Krom kaplama gibi kaplamalar için yüzey iyileştirme, seramik ve krom yüzeylerden onarım amaçlı kaplama kaldırma, baskı merdanelerinin bakır kaplama öncesi ince taşlaması, grafik merdanelerinin ve baskı silindirlerinin gravür işlemesi, krom kaplamadan sonra ince işleme, baskı merdanelerinin işlenmesi, geometrik ve hassasiyet taşlaması, tolerans iyileştirme, kabuk kaldırma, dekoratif taşlama, temizleme, ultrason testi için hatalı yerlerin taşlanması, eksik yerlerin taşlanması, kaplamanın kaldırılması, polisaj, mikro çalışma, parlatma, tornadan sonra taşlama, folyo silindirlerinin ve basıcıların süperfiniş işlemleri, sıkıştırma silindirlerinin çalışılması.

İş parçaları

Folyo silindirleri, baskı silindirleri, roto-gravür silindiri, basıcılar, gerdirme silindirleri, lastik silindirler ve makaralar, çelik silindirler, döküm silindirler, seramik silindirler, HVOF alev püskürtülmüş makaralar ve silindir, seramik, kağıt silindirleri, granit makaralar, hidrolik borular, teleskobik silindirler, piston çubukları, DOM boruları, kütükler, şekillendirme silindirleri, tekstil silindirleri, akslar ve miller.

Makine tipleri:

  • Yeni nesil: High Speed Dechrome (HSD) ve Finiş
  • HSD tam makaralı çalışma, bant ile, 500 mm çapa kadar
  • HSD SF makaralı çalışma, baskı sektöründe 500 mm’ye kadar
  • HSD Stone lastik makaralı çalışma, taş ve bant ile, 500 mm’ye kadar
  • HSD HSF Süperfiniş ve mikro-finiş, folyo silindirleri ve baskı sektörü için
  • ZSPR 377 uçlar arası bant zımparalama sistemleri, 1000 mm çapa kadar
  • ZSPR 377 makaralı taşlama sistemi, bantlı ve iş parçaları için makaralı yerleştirme